Shqipëria bën histori! Kombëtarja siguron biletën për kampionatin europian

Shqipëria është kualifikuar në Euro 2024, pas barazimit me Moldavinë.

Kombëtarja shqiptare e futbollit barazoi 1-1 kundër Moldavisë në transfertë dhe zyrtarisht kuqezinjtë janë në fazën finale të Europianit 2024, që do zhvillohet verën që vjen në Gjermani.

Minuta e 25-të ishte deçzive për tanët, që me sulmuesin kavajas Sokol Cikalleshi shënuan nga 11 metërshi i fituar prej Seferit.

Moldavia ka arritur të barazojë Shqipërinë, ku pas shumë përpjekjeve shënuan golin e parë pavarësisht rezistencës së Shqipërisë.