Rita Ora për 28 Nëntorin: Urime Dita e Pavarësisë Shqipëri

Edhe Rita Ora ka uruar 111 vjetorin e Pavarësisë.   Këngëtarja prej ditësh po qëndron në Kosovë e shoqëruar nga familjarë të saj dhe bashkëshorti Taika Waititi.

Pas festës së ditëlindjes ajo po feston edhe 28 Nëntorin.

Këtë ditë të veçantë për shqiptarët, Rita e ka uruar përmes postimeve në llogarinë e saj në Instagram.