Njihuni me bukuroshet që rrëmbyen kurorën e “Miss Universe” në dhjetë vitet e fundit!

Këtë fundjavë u bë kurorëzimi i “Miss Universe”.
Dhe fituese e këtij kompeticioni u zgjodh 23 vjeçarja Sheynnis Palacios nga Nikaragua.

Gara për “Miss Universe” u mbajt në El Salvador dhe konkurruan 85 kandidate.

Më poshtë gjeni edhe 10 yjet që mbajnë ndër vite titullin e “Miss Universe”:/Telegrafi