Amerikanët vlerësojnë me NOTË Xherdan Shaqirin dhe nuk është ajo që prisnim

Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri i cili momentalisht luan me skuadrën e “Chicagos”, është vlerësuar me notën 7.5 nga një faqe që merret me statistikat e qzajtur “Sofascore”.
Shaqiri edhe pse ka arritur të bëj një gol me penallti, nuk ka mjaftuar që skuadra e tij të kualifikohet.
Me sa duket skuadra ka humbur në shtëpinë e saj, ndeshja luhej mes Cincinnti dhe Chicago dhe kjo e fundit u mund me rezultatin 2:1.
Në sezonin e ri të ligës amerikane Chicago ka një barazim dhe një humbje, gjë që ia bën më të vështirë kualifikimin.